این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

ده رمز ورود به بازار کار حسابداری-پرکاربردترین مقاله سال 97

ده رمز ورود به بازار کار حسابداری-پرکاربردترین مقاله سال 97
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/07/10 4 نظر

 

عظیم صحرایی هستم و قصد دارم در مقاله 10 رمز ورود به کار حسابداری،خیلی مختصر 10 رمز کلیدی و حرفه ای برای ورود فارغ التحصیلان رشته حسابداری به بازار کار حسابداری بیان کنم.

این مطالب حاصل سالها تجربه و همکاری بنده با کارآموزان و فعالان در حوزه حسابداری هست و امیدوارم برای شما مخاطبین گروه آموزشی هدفکار قرار بگیره.

رمز اول: هدفدار باش

 اگر قصد دارید فقط یک کار داشته باشید میتوانید کاری را انتخاب کنید که راحت تر به حقوق و ثروت برسید و اگر میخواهید یک حسابدار باشید خب باید بدانید که برای حسابدار شدن ابتدا سختی هایی را باید تحمل کرد.

کسی که می خواهد حرفه و تخصص حسابداری را به عنوان کسب و کار آغاز کند ابتدا باید برای خود هدفی معین کند مثلاً برای شروع مسیر رشد خود در سه سال آینده را تنظیم وبررسی کند.

رمز دوم: دلسرد نشو

برای شروع فعالیت حسابداری کارآموز ابتدا باید بهترین محیط را جهت رشد خود انتخاب کند.محیط رشد می تواند یک آموزشگاه،شرکت،کارگاه،مغازه و یا محل دیگری باشد.

کارآموز از محیط کار نباید زود دلسرد شود زیرا ممکن است که در یک مکان آموزشی و شرکت به دلیل روند،برنامه آموزشی و یا ظرفیت کارآموز نتوانند به کارآموز سریع آموزش کامل دهند و از این حیث ممکن است طی مدتی به انجام دادن کارهای تکراری بپردازد.

اصولا یک کاراموز برای آشنایی با حسابداری اولین قدم برای یادگیری کدینگ حسابداری و آشنایی با فرمها و اطلاعات و مدارک کار بردی در شرکتها آشنا می شود.

رمز سوم: حسابداره و نظمش

نظم کاری شامل همه چیز میشود و مبنی بر  تمیز بودن میز کار و کنارهم قرار دادن زونکن ها نیست.

(البته انجام این امور که در دنیا با نام فایو اس انجام میگردد بسیار عالی است)بلکه شامل رفتار و شخصیت کاری است،نظم دقیقا باید طوری باشد که زمانی که در شرکت یا دفتر کار حضور داریم .

-زمان و فکرمان را در خدمت شرکت و محیط کار باشد

-هر کاری را باید در زمان خودش انجام دهیم

-همواره خودمان را با برنامه های شرکت تنظیم کنیم.

رمز چهارم: حرفه ای باش

حسابدار باید در محیط کار کاملاً حرفه ای به ارتباط با کارفرما،مشتریان،همکاران و کارگران ببپردازد،چرا که در صورت عدم رعایت در بلند مدت مشکلات فراوانی را به همراه خواهد داشت.

رمز پنجم: ریسک پذیر باش

برخی حسابداران دوست دارند پشت میز نشسته و اموری روزمره را انجام دهند و خیلی اهمیت نمی دهند که یادگیری در آن کار باشد یا خیر یا کیفیت در آن کار باشد یا خیر.

خیلی از حسابداران از رفتن به اداره مالیات و اداره ی بیمه اجتناب میکنند وعلاقه ای ندارند که از نزدیک کار این ادارات را ببینند و بیشتر درک کنند که این ادارات چه هدفی را دنبال میکنند و از نوع کارشان کمی اطلاعات بدست آورند.

رمز ششم: زود جا نزن

یک کارآموز پس از مدتی به عنوان یک کارمند براساس پایه حقوق،اضافه حقوق یا کسر حقوق و...حقوقی درآمد کسب می کند.پس از مدتی انتظار دریافت وجه بیشتری را دارد و زمانی که این حقوق کارمند را راضی نکند پس از مدتی از این کار به کار دیگری میرود و تخصص خودش را رها میکند و به کار دیگری مشغول میشود و قبل از این که تخصص حسابداری را کامل یاد بگیرد آن را رها می کند.

رمز هفتم: مقایسه غیر سازنده ممنوع

در ابتدای مسیر کارآموزی نگاه غیرسازنده میتواند به شدت بر رشد و شکوفایی کارآموز تاثیرگذار باشد.

یکی از اشتباهات این است مقایسه غیرسازنده یعنی مقایسه  خود با حسابداری بالاتر از خود در این تخصص خود را با فردی کم تجربه مقایسه میکند که باعث غرور کاذب می شود.

رمز هشتم: تهدیدها رو به فرصت تبدیل کن

در برابر تمسخر دیگران از جمله حقوق پایین و کار کردن زیاد و... که دیگران شما را نسبت به این ها تمسخر میکنند.باید توانایی ذهنی در مورد نحوه رفتار در برابر دیگران را داشته باشید.

یک حسابدار خوب تمام این تهدیدات را یک انگیزه برای رسیدن به اوج در ذهن خود می پروراند.

رمز نهم: یادبگیر و انجام بده

یک حسابدار همان طور که یاد میگیرد باید تا می تواند نسبت به انجام و اجرای مهارتها و تخصص های یاد گرفته اقدام کند.هیچ وقت انجام کارها را به دلیل ترس از خراب شدن به تعویق نیندازید.

رمز دهم: از تئوری تا تجربه

ما اگر تئوریات حسابداری را در عمل نیاریم به هیچ نتیجه ای نمی رسیم.به اجرا در آوردن تئوری های حسابداری مثل اصول حسابداری،مفروضات حسابداری،بهای تمام شده و کلی از موارد دیگر برای ما تجربه های جدیدی را به ارمغان می آورد که ثمره آن رشد و شکوفایی و طی کردن مسیر تکاملی یک حسابدار از کارآموزی،کمک حسابدار،حسابدار،سرپرست،مدیر مالی و در نهایت کارآفرینی در حوزه کسب و کار باشد.

دوستان عزیز علی الخصوص همکاران عزیزم در حوزه حسابداری امیدوارم نکاتی که برگرفته از تجربیاتم بود براتون مفید بوده باشه،در پایان از تیم تولید محتوای گروه آموزشی هدفکار به ویژه آقای علی اکبر علیایی که بنده رو در تهیه مقاله آموزشی "10 رمز ورود به بازار کار حسابداری" یاری کردند کمال تشکر رو دارم.

من عظیم صحرایی منتظر دریافت نظرات و دیدگاههای شما عزیزان  پیرامون مقاله "10 رمز ورود به بازار کار حسابداری"هستم،در ضمن اگر شما هم تجربیاتی دارید همینجا با سایر همکاران حسابدارمون به اشتراک بگذارید.

 

بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh
محسن زارعی
۱۴۰۰/۰۸/۱۰۰۰
پاسخعالی، جامع و مفید،، مطالبی که هر حسابداری رو به انگیزه بیشتر واسه موفق شدن، سوق میده
علی اکبر علیایی
۱۴۰۰/۰۸/۱۶۰۰

سپاس ازینکه نظرتون رو به اشتراک گذاشتید،موفق باشید

احمد مسلمی
۱۳۹۷/۱۱/۰۲۰۰
پاسخخیلی از شما متشکر
علی اکبر علیایی
۱۳۹۷/۱۱/۰۶۰۰

ممنون از انرژی مثبتتون موفق باشید

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 5

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط