این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

حسابرسی(جلد اول)با تاکید بر آزمون جامعه حسابداران رسمی ایران/دکتر محسن غلامرضایی

حسابرسی(جلد اول)با تاکید بر آزمون جامعه حسابداران رسمی ایران/دکتر محسن غلامرضایی
چکیده این محصول : انتشار : 1402/04/22 0 نظر

شناسنامه کتاب:

نام کتاب: حسابرسی با تاکید بر آزمون جامعه حسابداران رسمی ایران

ناشر: انتشارات ترمه

نویسنده: دکتر محسن غلامرضایی- کاظم کاظمی

شابک:  9789649785561

نوبت چاپ:  چاپ نهم 1402

قیمت: 320.000 تومان

تعداد صفحه:362 صفحه

 

به زودی ویدیوی معرفی کتاب آپلود میشه...

هدفکتاب

ما در برنامه هدفکتاب وبسایت آموزشی هدفکار به شما آگاهی هدیه میکنیم تا با انتخاب و رضایت کتاب خودتون رو خریداری کنید.

معرفی کتاب حسابرسی توسط موسسه pact:

 نقش مهارت های فنی حسابرسان در پیشرفت شغلی و موفقیت حرفه ای آنان ، نقشی بی بدیل و غیرقابل انکار است . در کشور ما نیز همانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان ، یکی از رایج ترین و مهم ترین مسیرها برای پیشرفت و ارتقاء شغلی حسابرسان ، قبولی آنها در این آزمون های حرفه ای است که هر ساله با هدف سنجش سطح مهارت های مورد نیاز حسابرسان ، توسط مجامع حرفه ای برگزار می شود . بدیهی است قبولی در این آزمون ها می تواند چشم اندازی روشن را در مسیر پیشرفت شغلی برای حسابرسان فرآهم آورد . کتاب حاضر با ارائه خلاصه و نکات کلیدی استانداردهای حسابرسی ، تست های مربوط به استانداردهای حسابرسی ، تشریح دستورالعمل گزارش نویسی و ارائه نمونه آزمون های حسابرسی ، منبعی جامع را برای پاسخگویی به نیازهای متقاضیان شرکت در آزمون های حرفه ای مانند آزمون جامعه حسابداران رسمی ، آزمون رتبه بندی کارکنان مؤسسات حسابرسی و آزمون کارشناسی ارشد رشته حسابرسی فراهم می آورد . توالی این کتاب و مطالب ارائه شده در آن به گونه ای است که می تواند یک منبع جامع حسابرسی را برای مخاطبان ارائه نماید . مرکز آموزش حسابداران خبره ، وابسته به انجمن حسابداران خبره ایران و دانشگاه صنعت نفت مفتخر است این منبع آموزشی ارزشمند را چاپ و در اختیار علاقه مندان قرار دهد . این مرکز امید دارد انتشار این کتاب بتواند حرکتی رو به جلو و گامی مثبت جهت آماده سازی بستر لازم برای افزایش دانش حسابرسی و گزارش نویسی حسابرسی باشد . مسئولیت تألیف این اثر بر عهده ی آقایان دکتر محسن غلامرضایی و کاظم کاظمی است . ضمن تشکر از همکاری و تلاش این عزیزان ، برایشان آرزوی شادی و توفیق روزافزون داریم . بی شک هیچ اثری خالی از نقص نیست . از این رو ، از صاحب نظران ارجمند تقاضا داریم نظرات و پیشنهادهای اصلاحی خود را با ما در میان گذاشته تا اقدامات لازم برای اعمال اصلاحات مورد نیاز صورت پذیرد . امید است تا با تلاش گروهی همه عزیزان مشفق و دلسوز ، گامی مؤثر در راستای برآورده نمودن نیازهای علاقه مندان به کسب مهارت های حرفه ای برداریم .

معرفی کتاب حسابرسی توسط مولفین:

عدم وجود یک منبع جامع درسی و تستی که استانداردهای حسابرسی را به طور مناسب پوشش دهد ، متقاضیان آزمون ادرس درس حسابرسی یکی از مواد مهم در آزمون جامعه حسابداران رسمی و کنکور کارشناسی ارشد رشته حسابداری است . با توجه به حسابرسی همواره به دنبال منابع و مطالب از کتب مختلف بوده اند تا از این طریق موفقیت آنان در آزمون جامعه حسابداران رسمی رتبه بندی کارکنان موسسات حسابرسی و کنکور کارشناسی ارشد تضمین شود . کتابی که پیش روی شماست حاصل تجربیات سازمان حسابرسی و ... است و با ارایه نکات استانداردهای حسابرسی به همراه ارایه نکات کلیدی حسابرسی ادعاهای مدیریت ارزشمند مؤلفان در تدریس درس حسابرسی در مجامع حرفهای مختلف از قبیل : جامعه حسابداران رسمی ، انجمن حسابداران خبره تست های مرتبط با استانداردهای حسابرسی ، تشریح دستورالعمل گزارش نویسی ، آموزش گزارش نویسی و ارایه نمونه آزمون های حسابرسی در یک کتاب ، منبع بی کم و کاستی است که به راحتی توان پاسخ به نیازهای متقاضیان شرکت در آزمون جامعه حسابداران رسمی ، رتبه بندی کارکنان مؤسسات حسابرسی و کنکور کارشناسی ارشد رشته حسابداری را داراست .

توالی کتاب به گونه ای است که سیر تکامل تدریجی یک منبع جامع حسابرسی را فراهم می کند . ترتیب مطالب ارایه شده در کتاب به شرح زیر اسید در بخش ششم ، راهنمای کاربردی آموزش استانداردهای حسابرسی به صورت ارائه نکته کلیدی و مثال نمونه به منظور بهبود

بخش اول : خلاصه نکات استانداردهای حسابرسی

بخش دوم : تست استانداردهای حسابرسی

بخش سوم : تشریح نکات دستورالعمل گزارش نویسی

بخش چهارم : گزارش نویسی در حسابرسی

بخش پنجم آزمون های نمونه حسابرسی

بخش ششم : راهنمای کاربردی آموزش استانداردهای حسابرسی

بخش هفتم : نمونه هایی از گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی

در بخش اول ، خلاصه ای از نکات عمده استانداردهای حسابرسی ، به تفکیک هر استاندارد ، ارایه گردیده است . همچنین با توجه به اهمیت و تعداد قابل توجه سؤال های مطرح شده در آزمون جامعه حسابداران رسمی در ارتباط با حسابرسی ادعاهای مدیریت ، مفاهیم و نکات کلیدی حسابرسی ادعاهای مدیریت در انتهای بخش اول ارایه گردیده است .

در بخش دوم ، در خصوص هر یک از استانداردها ، تستهای طبقه بندی شده به همراه پاسخ نامه کلیدی ارایه شده است . همچنین سؤالات تشریحی مطرح شده در سنوات اخیر آزمون جامعه حسابداران رسمی در انتهای هر مجموعه تست قرار داده شده است .

در بخش سوم ، شرحی از دستورالعمل تهیه و ارایه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی » همراه با نکات مورد نیاز و تست های نمونه ارایه گردیده است .

در بخش چهارم ، ابتدا نکات گزارش های مطرح شده در آزمون جامعه حسابداران رسمی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است و فراوانی هر یک به تفکیک موضوع مشخص گردیده است و در گام بعد ، نحوه نگارش صحیح نواقص مشاهده شده ، با ذکر مثال تشریح شده است .

در بخش پنجم ، سوالات طبقه بندی شده تستی و تشریحی مربوط به آمادگی آزمون رتبه به شامل رده های حسابرس به حسابرس ارشد ، حسابرس ارشد به سرپرست و سرپرست به سرپرست ارشد و همچنین چهار نمونه آزمون جامع تستی مشابه با آزمون جامعه حسابداران رسمی به همراه پاسخنامه آنان قرار داده شده است . کارکنان مؤسسات حسابرسی یادگیری متقاضیان شرکت در آزمون جامعه حسابداران رسمی ، رتبه بندی کارکنان مؤسسات حسابرسی و کنکور کارشناسی ارشد ارایه شده است .

در بخش هفتم ، نمونه هایی از گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی با هدف آشنایی مخاطبان با گزارش های نمونه ارایه توصیه می گردد به منظور افزایش اثربخشی در مطالعه استانداردهای حسابرسی ، پس از مطالعه خلاصه هر استاندارد ، راهنمای کاربردی آموزشی مربوط ( در صورت وجود ) نیز مطالعه گردد . از سال های 1381 تا 1398 در مجموع 430 سؤال تستی و 53 سؤال تشریحی در آزمون جامعه حسابداران رسمی مطرح گردیده است . در جدول شماره ( 1 ) ، میزان فراوانی تکرار سؤالات مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است تا از این طریق فراگیران بتوانند توجه خود را بیشتر معطوف به استانداردهای دارای فراوانی بیشتر نمایند .

 دسته بندی نکات اشاره شده در گزارش حسابرسی به شرح ذیل می باشد

گروه اول : نکات مربوط به عدم دریافت تأییدیه | مشاهده مغایرت در تأییدیه های دریافتی

گروه دوم : نکات مربوط به عدم امکان تعیین رقم مطالبات اورشکستگی بدهکاران

گروه سوم : نکات مربوط به منظور نمودن اشتباه چک مدت دار به حساب پیش دریافت اسناد دریافتنی تجاری به سایر اسناد دریافتی

گروه چهارم : نکات مربوط به سرمایه گذاری ها

گروه پنجم : نکات مربوط به موجودی مواد و کالا

گروه ششم : نکات مربوط به مخارج تحقیق و توسعه

گروه هفتم : نکات مربوط به داراییها

گروه هشتم : نکات مربوط به بدهیها

گروه نهم : نکات مربوط به مالیات

گروه دهم : نکات مربوط به افزایش سرمایه

گروه یازدهم : نکات مربوط به عدم افشای مناسب ( با تأکید بر دعاوی حقوقی )

گروه دوازدهم : نکات مربوط به صورت جریان وجوه نقد

گروه سیزدهم : نکات مربوط به معاملات ماده 129 قانون تجارت

گروه چهاردهم : نکات مربوط به گزارش فعالیت هیأت مدیره وم / تأییدیه مدیران سود سهام در موعد مقرر )

گروه شانزدهم : نکات مربوط به سایر اطلاعات همراه صورتهای مالی / گزارش تفسیری مدیریت

گروه هفدهم : نکات مربوط به تداوم فعالیت

گروه هجدهم : نکات مربوط به انجام حسابرسی سال قبل توسط مؤسسه حسابرسی دیگر

گروه نوزدهم : نکات مربوط به قانون مبارزه با پولشویی

گروه بیستم : نکات مربوط به تسعیر ارز تجزیه و تحلیل فراوانی سؤالات مطرح شده از هر گروه ، در جدول شماره ( 4 ) ارایه گردیده است .

فهرست کتاب حسابرسی :

فهرست

عنوان

بخش اول : خلاصه نکات استانداردهای حسابرسی

بخش دوم : تست استانداردهای حسابرسی

بخش سوم : تشریح نکات دستورالعمل گزارش نویسی

بخش چهارم : گزارش نویسی حسابرسی

بخش پنجم : آزمون های نمونه

بخش ششم : راهنمای کاربردی آموزش استانداردهای حسابرسی

بخش هفتم : نمونه هایی از گزارش های حسابرسی مستقل و بازرسی قانونی

منابع و ماخذ .

منابع کتاب :

، آزاد ، عبداله و محبوبه کاظمی ، 1397 ، گزارش حسابرس مستقل دربارهی صورتهای مالی ، انتشارات جامعه حسابداران رسمی منابع و ماخذ منابع فارسی ایران . در جامعه حسابداران رسمی ایران ، 1390 ، دستورالعمل تهیه و ارایه گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی . در جامعه حسابداران رسمی ایران ، سؤالات آزمون های ورودی عضویت در جامعه حسابداران رسمی ایران . م . رفیعی ، افسانه ، الهام حمیدی ، ناصر مکارم ، 1393 ، اصول حسابرسی ، جلد اول ، سازمان حسابرسی ، نشریه 206 . 5 قانون مبارزه با پولشویی ، 1386 و کرمی ، غلامرضا ، مجید شهبازی ، محمد عبدزاده ، 1395 ، 2000 سؤال چهارگزینه ای حسابرسی و استانداردهای حسابرسی انتشارات نگاه دانش . کمیته تدوین استانداردهای حسابرسی ، استانداردهای حسابرسی ، سازمان حسابرسی / کمیته فنی سازمان حسابرسی ، برگ های پاسخ به پرسش های فنی و مهربانی ، حسین ، سینا مهربانی ، 1396 ، مجموعه سؤالات آزمون های ورودی عضویت در جامعه حسابداران رسمی ، انتشارات کیومرث . 10. میگز ، والتر بی ، آ . ری . ویتینگتون ، کرت پینی و رابرت اف . میگز ، 1392 ، اصول حسابرسی ، جلد اول ، ترجمه عباس ارباب سلیمانی ، سازمان حسابرسی ، نشریه 87 . 11. میگز ، والتر بی ، آ . ری . ویتینگتون ، کرت پینی و رابرت اف . میگز ، 1390 ، اصول حسابرسی ، جلد دوم ، ترجمه عباس ارباب سلیمانی ، سازمان حسابرسی ، نشریه , 105 12. نحاس ، کاظم ، 1397 ، عصاره حسابداری مالی ، جلد اول تا جلد ششم ، انتشارات ترمه

منابع انگلیسی

 1. AICPA . ( 2019 ) . Accounting Trends & Techniques . 2. IFAC . ( 2019 ) . International Auditing and Assurance standards Board . 3. Willy . ( 2010-2019 ) . CPAexcel exam Review .

توضیحات

1. پرداخت فقط بصورت اینترنتی میباشد.

2. بعد از ثبت سفارش، هزینه پستی به سبد خرید شما اضافه خواهد شد.

3. در صورتیکه سفارش شما فاقد موجودی باشد، تمام وجه به شما عودت خواهد شد.

(اگر تعداد کالاهای خود را افزایش دهید در هزینه ارسال صرفه جویی خواهید کرد)

توجه : بعد از خرید محصول دانلودی، لینک های دانلود در پروفایل شما (با همان نام کاربری که آن محصول را خریده اید وارد شوید) در قسمت "سفارشات من" برای همیشه موجود می باشد و می توانید هر زمان که خواستید با استفاده از آنها، فایل مورد نظر را دانلود نمائید.

بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh

به این محصول امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این محصول 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط