این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

سیستم حسابداری رو بشناس،بعد حسابداری کن

سیستم حسابداری رو بشناس،بعد حسابداری کن
چکیده این مطلب : انتشار : 1398/11/30 0 نظر

دقیقاً مثل یک ماشین که دارای یک سیستم منظم هست،حسابداری هم دارای یک سیستم منظمه که باید براساس اون عملیات حسابداری رو انجام بدیم.

همراهان وبسایت هدفکار سلام

در مقاله " سیستم حسابداری رو بشناس بعد حسابداری کن" قصد داریم شما را با "پنج گام مهم در بررسی سیستم حسابداری" آشنا کنیم.

در این مقاله نکات ذیل را بررسی می کنیم:

گام اول: سیستم حسابداری چیست ؟

گام دوم: اهداف سیستم حسابداری

گام سوم: سیستم حسابداری از روش دستی تا سیستمی(کامپیوتری)

گام چهارم:سیستم حسابداری و نتیجه آن برای سازمان

گام پنجم: فرآیند سیستم حسابداری

امیدوارم این مقاله برایتان مفید واقع گردد.

گام اول:سیستم حسابداری چیست ؟

حسابداری عبارت است از یک سیستم اطلاعاتی که از طریق شناسایی ثبت طبقه‌بندی تلخیص و گزارشگری رویدادهای مالی اطلاعات لازم را در اختیار استفاده‌کنندگان از صورت‌های مالی قرار می‌دهد.

سیستم اطلاعاتی حسابداری، مجموعه‌ای از عوامل وابسته است که، به وسیله پردازش رویدادهای مالی، آثار مالی رویدادهای مؤثر بر واحد تجاری و اطلاعات مبنای تصمیم‌گیری را در اختیار استفاده‌کنندگان قرار می‌دهد (یعنی اطلاع رسانی به استفاده‌کنندگان).

حسابداری یک سیستم اطلاعاتی است، هدف عمومی سیستم اطلاعاتی حسابداری پاسخگویی به الزامات قانونی، گزارشگری به استفاده‌کنندگان خارجی و فراهم کردن اطلاعات مورد نیاز برای استفاده‌کنندگان داخلی جهت کنترل عملیات مستمر و اتخاذ تصمیمات مؤثر می‌باشد.

گام دوم:اهداف سیستم حسابداری

سیستم اطلاعات حسابداری دارای دو هدف عمده است:

1.ارائه اطلاعات در خصوص عملیات و تامین نیازهای قانونی

2.ارائه اطلاعات برای تصمیم‌گیری (اطلاع‌رسانی برای تصمیم‌گیری).

برای رسیدن به این دو هدف باید دو فعالیت عمده صورت گیرد:

الف) شناسایی ورودی‌های سیستم: شامل اسناد و مدارک اولیه (شامل صورتحساب خرید، صورتحساب فروش، رسید دریافتی‌ها و پرداختی‌های نقدی و ...) و آثار مالی رویدادهای مؤثر بر واحد تجاری

ب) پردازش اطلاعات (براساس روش‌های منطقی و اندازه‌گیری، تجزیه و تحلیل و ثبت، طبقه‌بندی، تجمیع و تلخیص).

ج)نتیجه خروجی داده ها و اطلاعات:سیستم پردازش مبادلات و رویدادهای مالی باید به­گونه‌ای طراحی شود که اطلاعات مورد نیاز برای گزارشگری به گروههای ذینفع را تأمین کند.

خروجی فرایند پردازش اطلاعات مالی، فراهم ساختن اطلاعات مالی مورد نیاز سرمایه­گذاران، اعطاکنندگان وام و اعتبار، مراجع قانونی، کارکنان و سایر گروههای ذینفع واحد اقتصادی از طریق ارائه گزارش‌های مالی می‌باشد که در ادامه به صورت کاملتر توضیح ارائه خواهد شد.

گام سوم:سیستم حسابداری از روش دستی تا سیستمی(کامپیوتری)

انتخاب روش جمع‌آوری و پردازش اطلاعات، بستگی به شرایط اطلاعات مالی دارد، زیرا برخی از اطلاعات مالی، در صورتی که بلافاصله گزارش نشود خیلی زود زمان استفاده خود را از دست داده و بی‌ارزش می‌شود، (اطلاعات مالی دارای تاریخ استفاده است) از این‌رو ضرورت دارد، جهت ارائه اطلاعات مورد نیاز دوره  تناوب تهیه آنها مشخص گردد.

در مؤسسات با توجه به زمان نیاز به اطلاعات و درخواست استفاده‌کنندگان می‌توان از سیستم دستی یا ماشینی (رایانه)، برای پردازش اطلاعات استفاده نمود.

در سیستم پردازش دستی، کلیه اطلاعات مالی بدون دخالت رایانه (کامپیوتر) بوسیله دست، اسناد و مدارک مالی تهیه و پردازش شده و گزارش‌های مالی مورد نیاز تهیه می‌گردد.

در سیستم پردازش ماشینی، کلیه اطلاعات مالی از طریق نرم‌افزار با استفاده از رایانه (کامپیوتر)، پردازش شده و گزارش‌های مالی مورد نیاز تهیه می‌گردد.

گام چهارم:سیستم حسابداری و خروجی  آن برای سازمان

بکارگیری دانش حسابداری بوسیله حسابداران، مستلزم استقرار سیستم حسابداری در موسسات است.

از این‌رو، هر موسسه‌ای در هر اندازه و با هر شکل حقوقی باید سیستمی را بکارگیرد که اطلاعات مالی قابل اعتماد و موثر در تصمیم‌گیری را به موقع فراهم آورد و در اختیار استفاده‌کنندگان قرار‌دهد. این گونه اطلاعات هنگامی بدست می‌آید که سیستم حسابداری درست طرح‌ریزی و بنحو صحح نیز اداره شود.

هر سیستم حسابداری داری سه عملکرد اطلاعاتی، کنترلی و خدماتی است.

مهمترین عملکرد سیستم حسابداری یا نقش مسلط آن عملکرد اطلاعاتی است. به این دلیل، حسابداری اساسا یک سیستم اطلاعاتی به شمار می‌آید که به ترتیب زیر عمل می‌کند:

1-ورود اطلاعات به سیستم حسابداری

معاملات، عملیات مالی و رویدادهای دارای اثرمالی منبع ورود اطلاعات به سیستم حسابداری است.

مدرک مثبته  نظیر فاکتور فروش، فاکتور خرید، چک و برگه واریز وجه نقد به بانک اطلاعات لازم برای ورود اطلاعات به سیستم حسابداری را فراهم و رجوع به سوابق آنچه ثبت شده تا سرمنشاء معامله را امکان‌پذیر می‌کند، بطوری که موسسه می‌تواند برای بررسی صحت و تائید ارقام منعکس در صورتهای مالی  به اسناد و مدارک مثبته آن در آینده دست یابد.

2- پردازش اطلاعات در سیستم حسابداری

اطلاعات خام و پراکنده واردشده به سیستم حسابداری، ابتدا به ترتیب وقوع در دفتر روزنامه  ثبت، سپس در دفترکل طبقه بندی و سرانجام به اطلاعات مطلوب و قابل استفاده تبدیل می‌شود.

پردازش یا فرآوردن اطلاعات در سیستم حسابداری می‌تواند دستی، کامپیوتری یا ترکیبی از این دو سیستم باشد.

مدیران یک موسسه باید از روشهای موثر برای ثبت رویدادهای مالی در مدارک حسابداری، مطمئن شوند.

در غیراینصورت، صورتهای مالی تصویر کامل و صحیحی از نتایج عملیات و وضعیت مالی موسسه ارائه نخواهد داد.

سیستم حسابداری کارآمد، امکان ثبت سریع و صحیح تمام رویدادهای مالی را در دفتر روزنامه و همچنین انتقال به موقع و صحیح رویدادهای مذکور را به حسابهای دفتر کل فراهم می‌کند.

3-خروجی یا محصول سیستم حسابداری

محصول هر سیستم حسابداری گزارشهای گوناگون است که از تجمیع و تلخیص اطلاعات پردازش شده بدست می‌آید.

اطلاعاتی که سیستم حسابداری فراهم می‌کند هنگامی می‌تواند در تصمیم‌گیری استفاده‌کنندگان از آن موثر باشد که از ویژگیهای کیفی خاصی برخوردار باشند.

مهمترین ویژگیهای کیفی اطلاعات مالی عبارتند از مربوط بودن، قابل اعتماد بودن، کامل بودن، به موقع بودن، صحیح بودن، قابل فهم بودن، قابل تائید بودن و داشتن قابلیت مقایسه است.

از آنجاکه مدیران این اطلاعات را برای تصمیم‌گیریهای خود مورد استفاده قرار می‌دهند، لازم است این اطلاعات به سرعت تهیه شود و شامل ارقام صحیح نیز باشد.

سرعت تهیه و صحت اطلاعات مالی بستگی کامل به ثبت سریع و صحیح رویدادهای مالی در دفاتر حسابداری دارد.در ادامه فرآیند حسابداری را باهم بررسی میکنیم:

گام پنجم:فرآیند سیستم حسابداری

نقطه شروع فرآیند حسابداری زمانی است که یک رویداد اقتصادی توسط سیستم اطلاعاتی حسابداری شناسایی می‌شود و به صورت یک رویداد حسابداری ثبت می‌گردد.

در سیستم اطلاعاتی حسابداری مالی، فعالیت‌هایی که رویدادهای حسابداری را پردازش می‌کنند، چرخه حسابداری را شکل می‌دهند. از نظر مفهومی چرخه حسابداری شامل شش مرحله است.

1-ثبت روزنامه

 ثبت روزنامه اولین مرحله چرخه حسابداری است که رویداد را ثبت می‌کند. معمولاً شخصی رویداد مربوط را تجزیه و تحلیل و تعیین می‌کند که چه حساب‌هایی تحت تأثیر قرار می‌گیرند، مشخص می‌کند که چه حسابی بدهکار یا بستانکار می‌شود و رویداد را به ترتیب زمان وقوع در دفتر روزنامه ثبت می‌کند.

2-انتقال از دفتر روزنامه به دفتر کل

در مرحله دوم یعنی انتقال، سیستم اطلاعاتی حسابداری ثبت‌های دفتر روزنامه را به دفتر کل منتقل می‌کند. دفتر کل خلاصه‌ای از همه رویدادهای تأثیرگذار بر روی هر حساب است.

بنابراین بعد از انتقال، رویدادها به جای اینکه به ترتیب زمانی گزارش شوند بر حسب نوع حساب گزارش می‌شوند. این مرحله امکان تلخیص تأثیر رویدادهای تأثیرگذار بر سازمان را فراهم می‌کند.

همچنین اکثر سازمان‌ها از دفتر معین نیز استفاده می‌کنند که شامل اطلاعاتی تفصیلی‌تر برای کنترل جمع دفتر کل است.

  3-تهیه تراز آزمایشی

تهیه تراز آزمایشی مرحله سوم چرخه حسابداری است. در طول هر دوره حسابداری، سیستم‌های اطلاعاتی حسابداری تعدادی بسیار زیاد از رویدادها را در دفتر روزنامه ثبت و بعد به دفتر کل انتقال می دهند. سیستم قبل از تهیه گزارشهای حسابداری، تأثیر همه رویدادها را در تراز آزمایشی خلاصه می‌کند.

4-ثبت‌های اصلاحی

مرحله چهارم در چرخه حسابداری اعمال ثبت‌های اصلاحی است. گاهی اوقات حسابداران این ثبت‌های روزنامه را در پایان دوره گزارشگری به منظور تطابق هزینه‌های دوره با درآمد‌های کسب شده ناشی از این هزینه‌ها، اعمال‌ ‌می‌کنند.

سایر ثبت‌های اصلاحی، اشتباه‌های گذشته مربوط به معاملات ثبت شده در دفتر روزنامه را اصلاح می‌کنند. حسابدار یا دفتردار ثبت‌های اصلاحی را  تهیه می‌کند، آنها را در دفتر روزنامه ثبت می‌کند و در نهایت آنها را به دفتر کل منتقل می‌کند. از این طریق، مانده حسابهایی که در تراز آزمایشی نشان داده می‌شوند، تعدیل می‌شوند.

5-تهیه گزارشهای حسابداری

مرحله پنجم در چرخه حسابداری تهیه گزارشهای حسابداری است. اگر سیستم قبل از این مرحله ابتدا تراز آزمایشی دیگری تهیه کند تهیه گزارشهای حسابداری آسانتر می‌شود.

چون در این تراز جمع ستون بدهکار و بستانکار، اصلاحات انجام شده در مرحله چهارم را منعکس می‌کند و حسابداران به آن تراز آزمایشی اصلاح شده می‌گویند. حسابداران از طریق تراز آزمایشی اصلاح شده، گزارشهای حسابداری را تهیه می‌کنند.

6-بستن حسابها

 بعد از ارایه گزارش‌های حسابداری، حسابداران سوابق حسابداری را برای دوره گزارشگری بعدی آماده می‌کنند که شامل انتقال دادن ثبت‌های اختتامی و ثبت‌های معکوس دفتر روزنامه به دفتر کل است.

ثبت‌های اختتامی و بستن حسابها، مانده حساب درآمد و هزینه را به حساب خلاصه سود و زیان منتقل می‌کند. مانده این حساب که مساوی سود خالص است به حساب سود (زیان) انباشته منتقل می‌شود و از این طریق مانده این حساب‌ها برای دوره بعدی صفر می‌شوند.

افزون بر این حسابداران ثبت‌های معکوس را نیز به دفتر کل منتقل می‌کنند، از آن جهت به آنها ثبت‌های معکوس می‌گویند چون عکس ثبت‌های اصلاحی تعهدی و انتقالی دفتر روزنامه هستند که قبلاً انجام شده‌اند. ثبت‌های معکوس مانده حسابهای تعهدی و انتقالی را دوباره ایجاد می‌کنند و اطمینان حاصل می‌شود که درآمدها و هزینه‌های دوره قبل به دوره بعد انتقال نمی‌یابد.

برای مشاهده تمامی نمونه فرآیندهای حسابداری،شامل دفتر روزنامه،دفتر کل،ترازآزمایشی،صورت سود و زیان و ترازنامه مقاله را دانلود بفرمایید.

 

برای دانلود pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.


 

منتظر دریافت نظرات شما هستیم
بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط