این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

آلاچیق همدلی (کار تیمی)

آلاچیق همدلی (کار تیمی)
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/05/02 0 نظر

 

محیط کار محیطی هست که تقریباً بیشترین زمان از طول روز را ما به همراه همکارانمون سپری میکنیم.

ما دو انتخاب داریم،میتونیم این زمان رو با لذت و حال خوب سپری کنیم و یا اینکه بدون لذت بردن از لحظه فقط زمان رو سپری کنیم.

آلاچیق همدلی حکایت افرادی هست که تلاش میکنند در کنار هم همانطور که مسئولیت کاریشون رو درست انجام میدن با ارائه ایده های جدید و اجرای اون لحظات شیرینی رو خلق کنند.

در آلاچیق همدلی همکاران شرکت ما معجزه ای به نام عشق رو خلق کردند،

توصیه میکنم این ماجرا رو از دست ندید...

ماجراهای شرکت ما از کجا شروع شد؟

من به همراه دوتا از همکارانم آیدین و فاطمه که دوستای خوب منم هستند در واحد حسابداری شرکت هدفکار مشغول به کار هستیم.

ما سعی می کنیم به همدیگه و سایر دوستانمون همفکری بدیم و تو تصمیم گیری یا انجام کارها کمکشون کنیم.

هر روز ما پر از ماجراهایی جالب و هیجان انگیزه که ممکنه برای همه پیش بیاد ولی واکنش من و دوستام نسبت به اونا عادی نیست و نسبت به هیچکدوم ازین ماجراها بی تفاوت رد نمیشیم و با هدفکار فکر کردن و تلاش به نتیجه مطلوبی هم می رسیم،جالبه بدونید گاهی وقتا تو اوج سختی برامون خیلی ام لذت بخشه.

ماجراهای شرکت ما، ماجرای انتقال و اشتراک گذاشتن  تجربیات ما به صورت کاملا رایگان برای مخاطبین عزیز هدفکار و هدف داره.

اگر شما هم هدفکاری هستید ماجراهای شرکت ما هدفکار رو از دست ندید و با کلی سوژه و تجربه کاربردی ما سهیم بشید.

لحظه هاتون پراز اتفاقای خوب

علی اکبر علیایی

آلاچیق همدلی

از صبح که اومده بودم شرکت بدون استراحت مشغول تهیه صورت مالی بودم،حین کار بوی خوشی رو حس کردم،بوی سیر داغ و پیاز داغ خونگی که آرامشم رو بیشتر میکرد،اول حس کردم  بو از بیرون میاد ولی رفته رفته دیدم بیشتر شد.دیگه طاقت نیاوردم و از آیدین پرسیدم توام بوی آش خونگی رو حس میکنی؟؟آیدین هم با خنده جواب داد:معلومه که حس میکنم،اتفاقاً لحظه شماری میکنم که موقع ناهار بشه تا آش رشته بخورم.

من که جا خورده بودم گفتم چطور،جریان چیه؟

آیدین هم جریان رو برام تعریف کرد،جریان این بود که همکارای شرکت باهم تصمیم گرفته بودند که ناهار امروز رو با کمک هم ،هرکدوم یکی از وسایل سبزی،نخود،لوبیا،آش،کشک و...رو تهیه کنند و بیارن شرکت و آش رشته درست کنند.

از این کارشون حسابی خوشم اومده بود،من هم مدیر شرکت رو دعوت کردم که ناهار رو همگی کنار هم داخل آلاچیق  تو پشت بام شرکت بخوریم...

ناهار فوق العاده ای بود،درسته میگن آشپز دوتا بشه غذا یا شور میشه یا بی نمک ولی با اینکه این آش رشته اتفاقاً دو تا آشپز که یکیشون هنگام مسئول اداریمون و دیگری آرزو مسئول بازرگانیمون بود فوق العاده خوشمزه شده بود،علاوه بر اون همینکه دور هم و با کلی همهمه و شادی خوردیم انگار یه مسافرت رفتیم و برگشتیم.

غذامون تازه تموم شده بود که آیدین پیش دستی کرد و گفت:دوستان ازونجایی که ما یاد گرفتیم نسبت به اتفاقای خوب و بد بی تفاوت رد نشیم به نظرتون تاثیرات مثبت کاری که امروز انجام دادیم چیه؟؟؟

1-افزایش روحیه کار تیمی

هنگامه مسئول اداریمون نظرش این بود من همیشه تو واحد اداری تنها کار میکردم،این ایده باعث شد من بعد مدتها در کار تیمی شرکت کنم.به نظرم انجام این کارها باعث میشه روحیه کار تیمی بین همه افراد بدون در نظر گرفتن مسئولیتی که در سازمان دارند بیشتر بشه و این رو،من در لحظه لحظه آماده کردن ناهار امروز حس کردم،همکارا از لحظه ای که طرحشو دادیم تا همین الان پا به پای هم همکاری کردند.

2-افزایش صمیمیت

آرزو هم نظرش این بود که این کار تیمی باعث افزایش صمیمیت بین همکارا میشه،من واقعاً حس بهتر و صمیمیت بیشتری نسبت به قبل دارم،من کار تیمی زیادی انجام دادم ولی این همدلی و همکاری بابت تهیه ناهار امروز کاملاً متفاوت بود و باعث شد حتی همکارام رو بیشتر و بهتر بشناسم.

3-تقویت روحیه

  من هم ترجیح دادم نظرم رو اعلام کنم:گفتم بچه ها من ماهها بود که به خاطر فشار کاری فرصت استراحت و تفریح رو نداشتم و این همکاری فوق العاده امروزتون روحیه من رو به اندازه یه مسافرت شمال تغییر داد.نظر من دقیقاً همینه،این کارها تقویت روحیه نیروهای سازمان رو به ارمغان میاره و این برای یه سازمان فوق العادست.

4-افزایش حس همدلی با مدیریت

آیدین با اون متانت همیشگی گفت بچه ها من راستش فکر نمیکردم مدیرشرکت ما به این اندازه آدم خوش مشرب و خوش اخلاقی باشه.همیشه تو ذهنم این بود که ایشون آدم بد اخلاقیه.

ولی الان متوجه شدم که اشتباه قضاوت میکردم،این ایده و کار تیمی و دور هم بودن باعث شد به شخصه حس همدلی با ایشون داشته باشم و الان میخوام اعلام کنم،خوشحالم که کنارشون کار میکنم و میخوام ازشون یه قولی بخوام:

اینکه ناهار بعدی رو همینجا مهمون مدیرشرکت ما باشیم.

5-افزایش رضایت شغلی و عملکرد بهتر

مدیر شرکت ما هم که با صحبتهای آیدین خنده ای روی لب داشت گفت:همکارای عزیز ما آدمها به صورت طبیعی نیاز به برقراری ارتباط و معاشرت با دیگران داریم،خیلی وقتها تو محیط زندگیمون این نیاز رو با ارتباط با دوستانمون تامین میکنیم.

ازونجایی که بیشتر زمان ما تو محیط کارمون و در کنار همکارامون سپری میشه میتونیم ازین زمان به عنوان یه فرصت استفاده کنیم و  با برقراری ارتباط و انجام کارهای گروهی به این شکل نه تنها نیازمون رفع شه بلکه تاثیرات زیادی رو در زندگی و کسب و کارمون ببینیم.

یکی از تاثیرات این اقدامات اینه که باعث افزایش رضایت شغلی ما میشه و عملکردمون چه در انجام کارهای تخصصی،چه در ارتباط و معاشرتمون با همکارانمون و خانوادمون رو به شدت بالا میبره.

مخاطبین عزیز ازتون یه سؤال دارم

آیا شماهم تجربه اینجور کارهای تیمی رو داشتید؟

خوشحال میشم دیدگاهتون رو در قسمت نظرات سایت هدفکار برای ما ارسال کنید.

منتظر دریافت نظرات شما هستیم
بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 1

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط