این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

تئوری،اصول و مدیریت مالیات ستانی

تئوری،اصول و مدیریت مالیات ستانی
چکیده این محصول : انتشار : 1399/12/25 0 نظر

شناسنامه کتاب:

نام کتاب: تئوری،اصول و مدیریت مالیات ستانی

ناشر: انتشارات ترمه 

ترجمه: احمد بارگاهی

شابک:  9789649788487

نوبت چاپ:  چاپ اول 1399

قیمت: 32.000تومان

تعداد صفحه: 157صفحه

هدفکتاب

سرفصل کتاب :

فصل اول : مقدمه ای بر مالیات ستانی 
فصل دوم : تاریخچه مالیات ستانی 
فصل سوم : فلسفه و اصول مالیات ستانی 
فصل چهارم : طبقه بندی مالیاتها 
فصل پنجم : سیاست گذاری ، مدیریت و رعایت مقررات مالیاتی 
فصل ششم : اهمیت شکل سازمانی 
فصل هفتم : مالیاتهای مستقیم 
فصل هشتم : مالیات های غیرمستقی 
فصل نهم : معافیت های مالیاتی 
فصل دهم : مدیریت مالیات ، برنامه ریزی ، اجتناب و فرار مالیاتی 
فصل یازدهم : ملاحظات مربوط به مالیات ستانی بین المللی
 

مقدمه مولف کتاب :

تئوری ، اصول و مدیریت مالیات ستانی کتابها و متون کاربردی زیادی در ارتباط با کاربرد و چگونگی محاسبات مالیات استانی موجود است اما تعداد کمی از آنها به نظریه ها و تئوری های آن پرداخته اند . این کتاب به اختصار به اصول و تئوریهای زیربنای مالیات ستانی در سطح بین المللی و به روشی قابل دسترس پرداخته و خواننده را به تفکر و درک عمیق در مورد چرائی وضع مالیات و روشهای مختلف مالیات ستانی و مشکلاتی که ممکن است به وجود آورد وادار میکند . این کتاب به مشکلات زمینه ای و اصول بنیادین و موضوعات نوظهور در این عرصه میپردازد از جمله : . فلسفه و تاریخچه مالیات ستانی انواع مالیات موضوعات بین المللی شامل مالیات مضاعف ، اقامت و قیمتهای انتقالی

جین فرکنل هیوز دانشگاه هال انگلستان

مقدمه مترجم کتاب:

در اقتصادهای مدرن مالیاتها مهمترین منبع برای درآمد دولتها هستند . مالیات با سایر منابع درآمدی دولتها فرق دارد و به اجبار به مردم تحمیل می شود . در قرن نوزدهم عقیده بر آن بود که تأمین مالی دولتها توسط مالیات انجام می شود اما امروزه منظور از اخذ مالیات صرف اهداف تأمین مالی نیست . اقتصاددان آمریکایی ریچارد ماسگریو معتقد است هدف از مالیات تخصیص منابع ، توزیع مجدد ثروت و ثبات اقتصادی است .

رشد اقتصادی و توسعه رقابت بین المللی نیز گاهی به عنوان اهداف جداگانه ذکر می شوند . البته به دلایل مختلف گاهی تضاد درونی بین این اهداف پدید می آید . سیر تحولات تاریخی و اجتماعی مالیات ستانی در جوامع مختلف می تواند نقش مؤثری در سیاست گذاری ها و روشهای مالیات ستانی کشور داشته باشد . اصول مالیات ستانی شامل توزیع بار مالیاتی ، عدالت افقی ، اثربخشی اقتصادی ، اصل توان پرداخت ، اصل فزونی منافع ، سهولت در جمع آوری و اداره امور مالیات ستانی ، صریح و روشن بودن قوانین ، ثبات و راحتی در محاسبات و پرداخت توسط افراد جامعه بخشی از اصول حاکم بر نظام مالیاتی جهانی است که در ادبیات موضوعی مالیات ستانی کشور به لحاظ تئوری خلأ آن احساس میشد .

روند اصلاحات صورت گرفته در سالهای اخیر و استقرار نظام جامع مالیاتی کشور و همچنین تأکید چارچوب اقتصاد مقاومتی بر حذف درآمدهای نفتی از بودجه کل کشور ضرورت اصلاح ساختار مالیات ستانی را صد چندان نموده است . کتاب حاضر که ترجمه کتاب ” The theory , principles and management of taxation " می باشد ، نتیجه فعالیت محقق برجسته این رشته خانم هیوز از دانشگاه هال لندن است .

قطعا مطالعه این کتاب در جهت آشنایی سیاست گذاران ، تصمیم سازان ، محققان ، مؤدیان مالیاتی و ... در حوزه مالیات و مالیات ستانی مفید خواهد بود . امید است که خوانندگان محترم نظرات ارزشمند خود را از اینجانب دریغ نفرمایند .

احمد بارگاهی

 

 

توضیحات

1. پرداخت فقط بصورت اینترنتی میباشد.

2. بعد از ثبت سفارش، هزینه پستی به سبد خرید شما اضافه خواهد شد.

3. در صورتیکه سفارش شما فاقد موجودی باشد، تمام وجه به شما عودت خواهد شد.

(اگر تعداد کالاهای خود را افزایش دهید در هزینه ارسال صرفه جویی خواهید کرد)

توجه : بعد از خرید محصول دانلودی، لینک های دانلود در پروفایل شما (با همان نام کاربری که آن محصول را خریده اید وارد شوید) در قسمت "سفارشات من" برای همیشه موجود می باشد و می توانید هر زمان که خواستید با استفاده از آنها، فایل مورد نظر را دانلود نمائید.

بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh

به این محصول امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این محصول 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

محصولات مرتبط

مطالب مرتبط