این مطلب را به دوست خود ارسال کنید

اطلاعات شما نزد هدفکار کاملا محفوظ می باشد

چرا افراد موفق کارافرین هستند؟

چرا افراد موفق کارافرین هستند؟
چکیده این مطلب : انتشار : 1397/12/20 0 نظر

 

6 فرصت طلایی که با کارآفرینی می تونی به اون دست پیدا کنی

با خوندن این مقاله کوتاه توام به این فرصت های طلایی دست پیدا کن

 

1-فرصت برای خلق سرنوشت خویش:

داشتن یک کسب و کار، سبب استقلال کارآفرینان می‌شود و فرصت‌ مناسب را برای دستیابی به آن‌چه به دنبال آن هستند، فراهم می‌کند.

 

2-فرصت برای ایجاد یک تمایز:

کارآفرینان کسب و کاری را آغاز می‌کنند، زیرا آن‌ها فرصتی را یافته‌اند که در آن‌چه برایشان مهم است، تمایز ایجاد کنند.

 

3-فرصت برای رسیدن به علائق خود:

بسیاری از افراد کارهایی را که انجام می‌دهند، بسیار خسته‌کننده و غیر مهیج می‌دانند. آن‌ها کارآفرین نیستند. برای یک کارآفرین، تفاوت کمی بین کار و بازی وجود دارد و این دو با هم مترادف هستند. کسب و کار برای کارآفرینان ابزاری است برای بیان خودشان. دالمن می‌گوید: «شروع کسب و کارم یک ندای درونی بود. من متوجه شدم آن‌چه برایم مهم بود، توانایی دنبال کردن علاقه‌ام بود.»

4-فرصت دستیابی به سود قابل توجه:

گر چه پول انگیزه اولیه بسیاری از کارآفرینان نیست، اما سود حاصل از کسب و کار می‌تواند یکی از عوامل انگیزشی مهم در راه اندازی کسب و کار باشد. بسیاری از کارآفرینان هرگز یک ثروت خارق العاده بدست نمی‌آورند ولی برخی از آن‌ها ثروتمند می‌شوند. در حقیقت نزدیک به 75% ثروتمندان در لیست 400 ثروتمند آمریکایی فوربس جزء نسل اولیه کارآفرینان هستند. بر اساس تحقیقات توماس استنلی و ویلیام دانکو مالکیت کسب و کار و کارآفرینی، عامل ثروتمندشدن دو سوم آمریکائی‌های میلیونر بوده است و راه‌اندازی کسب و کار مستقل، چهار برابر بیش‌تر از کار کردن برای دیگران، منجر به میلیونر شدن می‌شود.

 

5-فرصت کمک به جامعه:

اغلب مالکان کسب و کارهای کوچک محترم شمرده می‌شوند و مشتریان اعتماد بیش‌تری به آن‌ها در مقایسه با مالکان شرکت‌های بزرگ دارند. معاملات کسب و کار بر پایه اعتماد و احترام متقابل می‌باشد. این مالکان از اعتماد و به رسمیت شناخته شدن توسط مشتریانی که سال‌ها خدمات صادقانه‌ای به آن‌ها ارائه داده‌اند، لذت می‌برند.

 

6-فرصت برای انجام آن‌چه از آن لذت می‌برید:

یک احساس مشترک در میان مالکان کسب و کارهای کوچک این است که کار آن‌ها واقعا کار نیست. اغلب کارآفرینان موفق، ورود به کسب و کارهایی را انتخاب می‌کنند که به آن علاقه دارند.

 

منبع:کتاب کسب و کار در ایران مرحله راه اندازی

دکتر نادر سید امیری-مدرس دانشگاه

مرتضی هندیجانی فرد-پژوهشگر کارآفرینی

 

برای دانلود pdf این مقاله اینجا کلیک کنید.

بهمون نظر بدید

مطمئن باشید که نظرات شما بسیار دقیق مطالعه خواهد شد و به آن پاسخ خواهیم داد ، هر نظری که برای ما می نویسید قوت قلبی برای حال ما خواهد بود

captcha Refresh

به این مطلب امتیاز دهید

تعداد کل امتیازات این مطلب 0

آخرین دانلود های رایگان

آخرین محصولات

مطالب مرتبط

sssssszsfzsfzsfzfzs